Efekt projektu, którego partnerami są: Uniwersytety w Coventry i Walencji, Volkshochschule Passau i kielecka Szkoła Języka Angielskiego "Global Village".

Europejskie Portfolio Językowe Online jest rezultatem projektu "LOLIPOP", kierowanego przez Dublin City University, którego partnerem była Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa. Projekt został sinansowany przez Komisję Europejską ze środków programu Socrates.

Kurs języka angielskiego "Global Village Online" jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych studentów WSEiP. Kurs jest obszerny, o jego podziale na semestry nauczania w systemie blended learning decydują lektorzy.

Kurs można wykonywać również samodzielnie.

Kurs zawodowego języka angielskiego dla studentów informatyki został wykonany przez kadrę i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie udostępniony studentom wszystkich polskich uczelni. Może stanowić zarówno materiał wspomagający naukę z lektorem, jak i materiał do nauki własnej.

Nie wystarczy znać język obcy, aby bezbłędnie porozumieć się z native speakerem tego języka. Znaczący jest także tzw. "cichy język": gesty, wyraz twarzy. Trzeba wiedzieć, czy nasz rozmówca preferuje podanie ręki, czy raczej tylko kontakt werbalny. Należy przestrzegać odpowiedniego dla różnych narodów dystansu od rozmówcy, aby odruchowo nie odsuwał się lub nie przybliżał podczas rozmowy.