Informacje ogólne

Usługa dostępna jest dla studentów WSEiP i umożliwia korzystanie z bezprzewodowego Internetu na terenie Uczelni. Poniższa instrukcja dotyczy instalacji niezbędnych komponentów na komputerach wyposażonych w system Windows XP.

Instrukcja

Celem uzyskania dostępu do Internetu bezprzewodowego należy przeprowadzić następującą operację:

 

Krok 1.

Ściągamy i rozpakowujemy dostępny plik SecureW2.

 

Krok 2.

Wśród rozpakowanych zasobów dwukrotnie klikamy plik securew2_eap_suite_113 (czerwona ikonka).

ikona

 

Krok 3.

Pojawia się okienko z wyborem języka instalacji. Domyślnie ustawiony jest język Polski. Klikamy OK.

krok3

 

Krok 4.

Pojawia się kreator instalacji. Klikamy "Dalej>>".

krok4

 

Krok 5.

Pojawia się okienko z warunkami licencyjnymi oprogramowania. Aby kontynuować instalację akceptujemy warunki klikając "Zgadzam się".

krok5

 

Krok 6.

Pojawia się okienko wyboru komponentów. Domyślnie zaznaczona jest opcja nr 1 o wartości TTLS4.1.0. Jeśli zaznaczone są inne- odznaczamy je kliknięciem tak, by zaznaczona był TYLKO opcja nr 1. Klikamy "Zainstaluj". Rozpoczyna się automatyczna instalacja.

krok6

 

Krok 7.

Podczas istalacji pojawia się okienko, które uzupełniamy swoimi danymi- takimi samymi jak w wypadku konta studenta (istudent2.wseip.edu.pl) Upewniamy się, że domena ustawiona jest na "student.wseip.edu.pl". Jeśli jest inaczej- ręcznie zmieniamy ją na powyższą. Zatwierdzamy dane klikając "OK".

krok7

Krok 8.

Instalacja zakończona. Do całkowitej instalacji wymagane jest ponowne uruchomienie komputera, co można wykonać zarówno od razu, jak i w późniejszym terminie.

krok8

 

Weryfikacja konfiguracji połączenia.

Aby uniknąć problemów z użytkowaniem bezprzewodowego Internetu, po instalacji należy skontrolować ustawienia sieciowe- jest to procedura bardzo łatwa i krótsza od samej instalacji.

Krok 1.

Na naszym komputerze wybieramy sekwencję Start-> Panel sterowania-> Połączenia sieciowe i internetowe-> Połączenia sieciowe.

Krok 2.

Na ikonie "Połączenia sieci bezprzewodowej" klikamy PRAWYM klawiszem myszy i w powstałym menu wybieramy "Właściwości".

wer1

Krok 3.

Pojawia się okienko, w którym wybieramy kartę "Sieci bezprzewodowe". Dwukrotnie klikamy w "eduroam (Automatyczne)".

wer2

Krok 4.

Na karcie "Skojarzenie" opcja "Uwierzytelnianie sieciowe" powinna być ustawiona na "WPA2", natomiast opcja "Szyfrowanie danych" na AES. Takie powinny być wartości domyślne. Jeśli wszystko się zgadza, zatwierdzamy klikając "OK". Jeśli któraś z wartości jest inna, za pomocą rozwijanej listy zamieniamy ją na żądaną i również klikamy "OK".

wer3

 

Gotowe!

Można korzystać z Internetu. Pamiętajmy o konieczności wprowadzania loginu i hasła z Kroku 7 instalacji przy połączeniu.

Ostatnia modyfikacja: piątek, 4 stycznia 2013, 10:05